Сапуни со етерични масла

Природно рачно изработено ремек дело – глицерински сапун во комбинација со неодолливиот мирис на неверојатните и моќни чисти етерични масла на YOUNG LIVING.

Базата е направена од потполно природни состојки (без користење на жива сода )
Со природни минерални ( *Mica ) пигменти кои се одобрени за користење на козметика.

Но што е уникатното во овој сапун? Зашто баш овој сапун?

Мојата мисија за луѓето да ги увидат, почуствуваат и вистински да ги осознаат бенефитите на чистите и моќни есенции на Young Living е спроведена и овде.
Сапуни со високи вибрации, автентични мириси и неверојатни придобивки за вашата кожа.

Нешто за првпат на нашиот пазар.

Да имате сапун со етерично масло Лаванда добиено од Лавандата во Прованса ( најдобриот хемотип во светот ) директно во вашиот дом е навистина огромна привилегија.

Воедно во Young Living има ексклузивни есенции за нега на кожата кои се познати по своето неверојатно дејство.

Можност за изработка на сапун од :

  • ЛАВАНДА
  • ЛИМОН
  • МАНДАРИНА
  • ЧАЈНО ДРВО
  • ПЕПЕРМИНТ
  • ЕУКАЛИПТУС
  • PANAWEY ( за мускулна релаксација)

*Со купување на производи изработени (или делумно изработени) од лицата со уникатност допринесувате за нивно прифаќање и реалиризирање во општеството.

Нарачај

mk_MKMacedonian