Inner Defense

Inner Defense помага во зајакнување на системската одбрана, да создадете средина која не е пријателски настроеа со габите и да ја подобрете респираторната функција.Тоа е совршен додаток за било кое време од годината кога сакате да го подобрите вашиот имунолошки систем, но е особено важно за претствојната сезона.

Inner Defense содржи потентни есенцијални масла како што се оригано, мајчина душица и Thieves (една од врвните мешавини на есенцијални масла во Young Living). Овие масла се богати со состојки како тимол, карвакрол и еугенол кои помагаат во подобрувањето на вашииот имунитет. Есенцијалните масла од лимонска трева, лимон, еукалиптус радијата, рузмарин и кора од цимет се исто така вклучени во овој неверојатен додаток.

Поради силата/јачината на Inner Defense, најдобро е да го земате со храна или со масна течност како бадемово млеко. Есенцијалните масла се растворливи во маснотии, а земањето со нешто масно ќе им помогне на маслата подобро да останат во вашиот стомак.

Овој додаток може да се зема секој ден, но почесто се користи по потреба. Етикетата сугерира да земате 1 софтгел дневно или 1 софтгел 3-5 пати на ден кога сте под стрес.

Life 9 е обичен комплеметарен производ на Inner Defense затоа што 70% од вашиот имунолошки систем е во цревата. Се препорачува да земате Life 9 осум или повеќе часа по земањето на Inner Defense бидејќи може да ги уништи и добрите бактерии во Life 9. За најдобри резултати земajte Inner Defense наутро или после ручек а Life 9 пред спиење.

Зошто на сите ни е потребно Inner defense?

Бидејќи содржи clove, origano, eucаlyptus, radiata, thyme, rosemary, lemongrass, lemon, cinnamon bark.

Комбинација од моќни етерични масла кои го поддржуваат имунолошкиот систем и промовираат здрава респираторна функција.
Формулирани на база на Thieves, брзо се раствараат во желудникот и создаваат неповолна средина за габичките, поддржувајќи ја општата благосостојба

Нарачај

mk_MKMacedonian