Рачно изработен природен сапун со невен и мед

Невенот делува антисептично и антибактериски и е ефикасен против различни
воспалителни процеси и габични инфекции.

Ја тонира и чисти кожата. Медот и дава виталност на кожата и ја хидрира.

Етеричното масло лаванда го регулира лачењето на себумот и спречува појава на акни.

Лимоновата трева е антисептик и делува антибактериски.

Се препорачува за сите видови кожа, осетлива, егземична, дехидрирана, кожа склона
кон црвенило и испукување.

Ја чисти и хидрира кожата на телото без да ја наруши природната влажност.
Без синтетички мириси, бои и адитиви.

Состав: Вода, билни масла: Кокосово, Палмино, Маслиново и Рицинус, природна
свиланатриум хидроксид (нема слободен во финалниот производ), Етерично масло
лаванда и лимонова трева, мелени цветови невен, ливадски мед.

Испитувањето го врши Институтот за Јавно Здравје на Република Македонија.

Нето тежина: 140 г

Нарачај

mk_MKMacedonian