Рачно изработен природен сапун со зелена глина и активен јаглен

Зелената глина содржи многу минерални соли и олигоелементи кои поволно делуваат
на проблематичната кожа.

Се состои од ситни минерални честици кои длабински ја чистат кожата и ја прават
чиста и мека.

Активниот јаглен исто така длабински ја чисти кожата и помага во отстранување на
акни и мозолчиња кај проблематичната и мрсна кожа.

Етеричното масло од рузмарин делува седативно и ја релаксира и регенерира кожата,
додека етеричното масло еукалиптус делува антисептично и дезинфециски, ја чисти кожата од акни и мозолчиња.

Овој сапун одговара за комбинирана и мрсна кожа.

Состав: Вода, Билни масла: Кокосово, палмино, маслиново, рицинус, натриум
хидроксид (нема слободен во финалниот производ) зелена глина, активен јаглен,
природна свила, Е витамин. Етерични масла рузмарин и еукалиптус.

Ја чисти и хидрира кожата на телото без да ја наруши природната влажност.
Без синтетички мириси,бои и адитиви.

Испитувањето го врши Институтот за Јавно Здравје на Република Македонија.Нето тежина: 140 г

Нарачај

mk_MKMacedonian